web 2.0

۲۵.۲.۸۷

جنگ بر سر جزیره گنج


این دعوای زرگری جدیدی که نزدیکان دولت و فک و فامیل و وابستگان کیهان علیه دانشگاه آزد راه انداخته اند در نوع خودش بسیار جالب است.
من شخصاً در دانشگاه آزاد درس خوانده ام و به خوبی می دانم که چه حجم عظیمی از پول و سرمایه در این دانشگاه وجود دارد و چه زد و بند و باندبازیهایی می شود. به علاوه حضور بیست و چند ساله جاسبی در راس این دانشگاه به اندازه کافی سوال برانگیز هست اما جالبترین موضوع گیر سه پیچی است که این حضرات علی رغم بحرانهای اقتصادی داخلی و سیاسی خارجی در شرایط فعلی به این دانشگاه داده اند.
در سه سال اخیر باند دولت و کیهان به دو سیستم دیگر هم چنین گیری داده بودند: بانک سامان و وزارت نفت. وجه مشترک این سه مجموعه چیست؟ بانک سامان یکی از موفق ترین بانکهای خصوص کشور است، وزارت نفت پولسازترین وزارتخانه و دانشگاه آزاد هم منبع پایان نیافتنی شهریه های میلیونی است. نکته جالب دیگر این است که هاشمی که رقیب قدر و بزرگِ باجناقها در قدرت است از پایه های اصلی دانشگاه آزاد است و با تصرف این جزیره گنج برد بزرگی به نفع باجناقها رقم خواهد خورد.
به هر حال برای خوب قدرت داشتن قطعاً می بایست خوب ثروت داشت و از قرار این حضرات چنین ثروتی را در کاسهٴ هیچ کس دیگر تحمل نمی کنند. لابد بذرپاش دیگری از بسیج دانشجویی یا محله ای دیگری برای ریاست دانشگاه آزاد تدارک دیده شده!
balatarin
Delicious
Twitter

0 نظر:

ارسال یک نظر