web 2.0

۶.۳.۸۷

20:30 و شرافت خبرنگاری

یکی از دوستان به تماشای اخبار 20:30 شبکه دو خیلی علاقه دارد. گاهی توفیق اجباری نصیب می شود و من هم این برنامه را می بینم. روشهای نسبتاً متفاوتی برای بیان خبر در این بخش از اخبار استفاده می شود و تیم جوان آن نوآوریهایی به خرج می دهند که باعث می شود این برنامه از بیشتر بخشهای خبری دیگر سیما جذاب تر باشد.
اما نکات منفی ای هم هست که با هر بار دیدن این برنامه بدجوری توی ذوق می زند:
1- اگر شما هم بنا بر عادت هر روزه گشتی در وبلاگستان و بالاترین بزنید و شب همان روز اخبار 20:30 را ببینید بی شک متوجه خواهید شد که از مطالب وبلاگها و مطالب درج شده در بالاترین بسیار استفاده می شود بی آنکه حتی یک بار نامی از منبع خبری آن ذکر شود. این کار خبرنگاران این برنامه بسیار زشت و غیرحفه ای است.
2- رعایت نکردن کپی رایت منحصر به وبلاگها نیست، بلکه شامل آهنگها و ترانه ها و به ويژه ترانه های فرهاد هم می شود که گاه و بی گاه کامران نجف زاده از آنها استفاده می کند.
3- در بسیاری موارد حمایت به شدت جانبدارانه آنها از جناح راست و کوباندن غیرمستقیم جناح چپی ها بی طرفی رسانه ای آنها را به شدت لکه دار می کند. گاهی همان نگاه توطتئه جوی کیهان به طرز ظریفتر و چندلایه تری در این برنامه دیده می شود.
4- تملقها و تمجیدهای شِبه هنری برخی از خبرنگارهای این برنامه از رئیس جمهور و دولت نهم زننده و به دور از اخلاق خبرنگاری است. به ويژه یکی از این خبرنگارها به نام رنجبران که از قرار خودش هم وبلاگی دارد و در آن هم بساط مدح اغراق آمیز از رئیس جمهور به پاست.
مرتبط:
وبلاگ محمدحسین رنجبران
وبلاگ کامران نجف زاده
حمله با دوربین روشن!
balatarin
Delicious
Twitter

0 نظر:

ارسال یک نظر